Depo Çevre Duvar Yapımı

Depo Çevre Duvar Yapımı

Depo Çevre Duvar Yapımı

Hangi yapı olursa olsun mutlaka bir korunmaya ihtiyacı vardır ve bu korumayı ilk etapta çevre duvarları sağlamaktadır. Depo çevreleri için duvar yapımı bu korumanın en fazla ihtiyaç duyulan bölümünü oluşturuyor. Çünkü depo çevrelerinde zaman zaman istinat duvarları veya benzeri yapılara ihtiyaç bulunur. Bu ihtiyaçları karşılayabilmek üzere gerçekleştirilen duvar projelerinde ilk etapta bir temel çalışma yapılması zorunludur. Bunun son derece hayati nedenleri bulmaktadır.  Örneğin duvarın çökmesi ile devrilmesi durumunda yaşanabilecek üzücü ve telafisi mümkün olmayan olayları engelleyebilmek için bu tarz yapılarda temel çalışması mutlaka gerekecektir.

Çevre Duvarı Sağlam Bir Temel Üzerine İnşa Edilmelidir

 Temel kazılma işlemi bittikten sonra genellikle tahta kalıplar kullanılarak hatıl adı verilen sistemin inşasına geçilir. Eğer duvar inşaatının yapılacağı arazi engebeli veya eğimliyse hatıl basamaklı olarak inşa edilebilir. Hatıl çalışması içerisinde demir donatılarla takviye edilmiş duvar yapılarının vazgeçilmezi bir sistem ve duvarın statik yükünü çekecek yastık görevini üstlenir. Kalıp ve donatıların yerleştirilmesinin ardından beton dökülme işlemi gerçekleşir ve birkaç gün bu betonun kuruması beklenir. Depo çevreleri için duvar yapımının ikinci basamağı ilk atılan betonun kurumasından sonra duvarın üst bölgelerinin yapılabilmesini sağlayan kalıpların montajı ile devam eder. Genellikle hazır kalıpların kullanıldığı bu işlem oldukça kısa zamanda tamamlanır ve tekrar betonlama işlemine geçilir. Birkaç gün sonra kalıplar yerinden sökülerek duvar kullanıma hazır hale gelmiş olur. 

Bu yazımızı aşağıdaki kelimeleri ararken bulmuş olabilirsiniz. Eğer sizde beton duvar uygulaması yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz:
Bursa Osmangazi Çevre Duvar Yapımı
Bursa Yıldırım Çevre Duvar Yapımı
Bursa Nilüfer Çevre Duvar Yapımı
Bursa İnegöl Çevre Duvar Yapımı
Bursa Gemlik Çevre Duvar Yapımı
 

Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler.